makiri
My vast and supreme will shall be done!
Halls B & C
100 South Capitol Ave
Indianapolis, IN 46225
(317) 262-3400
Saturday – US National Championships Preliminary Rounds
Senior Registration: 8:00 A.M. to 8:30 A.M.
Junior Registration: 1:00 P.M. to 1:30 P.M.
Sunday – US National Championships Final Rounds
Top 16 Check-In: 8:30 A.M
Use this thread to discuss anything about Nationals itself, not the LCQ
List of smogoners invited compiled by skarm. If we missed anyone, please let us know.
Jason "Fish" Fisher-Short - Seattle Runner-up
Edgar "felix" Fernandez - Seattle Semifinalist
Marc-Phillip "Bug Maniac Marc" Parker - Seattle Semifinalist
Duy "samsung" Ha - San Francisco Champion
Ryan "DeagleBeagle" Schambers - San Francisco Semifinalist
Erik "FMasamune" Tarbell - San Francisco Semifinalist
Christopher "Halordain" Tsai - San Francisco Top 8
Joel DuBray - San Francisco Top 8
Huy "Batpig" Ha - San Francisco Top 16
Grace "slimceagirl" Beck - San Francisco Top 16
Rory "rory" Neithinger - San Francisco Top 16
Taylor "TAY" Gugino - San Francisco Top 16
Riley "RileySox" Factura - San Francisco Top 16
Tony "Chinese_Dude" Cheung - Seattle Top 16
Josh "xerograde" Bujanda - Phoenix Champion
Travis "shinryu" Evans - Phoenix Semifinalist
Omari "BadIntent" Travis - Phoenix Top 8
Maria "Masha" Gutin - Phoenix Top 8
Allen "imperfectluck" Liu - Phoenix Top 16
Jesse "JDSaultbot" Strouth - Phoenix Top 16
Jesus "Ninahaza" Ninahaza - Phoenix Top 16
Jonathan "jgiles" Giles - Dallas Champion
Perry "Dances with Ninjas" Pickett - Dallas Runner-up
Juddley "kongler" Price - Dallas semifinalist
Chad "clarinetist87" McCall - Dallas Top 8
Stephen "IMAWario" Shotwell - Dallas Top 16
Milan "PokemonMaster" Patel - Dallas Top 16
Stephen Morioka - Dallas Top 16
Jonathan "JRank/Red backpack" Rankin - Dallas Top 16
Trista "ryuzaki" Medine - Dallas Top 16
David Arnold - Atlanta Champion
Glenn "HagridTwin" Arnold - Atlanta Runner-up
Len "Alaka" Deuel - Atlanta Seminfinalist
Andrew "Waytoo" Mongue - Top 8 Atlanta
Ivan "Metal Gods" Magallon - Top 16 Atlanta
Erich "Wolf Illusion" Schuler - Atlanta Top 16
Matthew "MattJ" Carter - Atlanta Top 16
Danny "TTS" Zollner - Newark Champion
Aaron "Serendipity" Zheng - Newark Semi-finalist
Dan "dtrain" Levinson - Newark Top 8
Ray "BlueCookies" Rizzo - Newark Top 16
Charles "Chalkey" Horenstein - Newark
Last Chance Qualifiers:
-Andrea "andrea" Shaffer
-Mike "skarm" Papagianis
-Mike "OmegaDonut" Suleski
-Thomas "PBB" Mifflin
-Alan "MustacheDeagle/Metabou" Schambers